Jakie prezenty sprawdzają się najlepiej w przypadku naszych dzieci?

Czasem znalezienie odpowiedniego prezentu dla naszych dzieci wcale nie jest zadaniem łatwym, ponieważ już od dziecka kształtują się jego gusta, a także wszystkie upodobania. Z dzieckiem może być więc zupełnie jak z dorosłym, przy czym dziecko powie nam szczerze, że prezent jest zwyczajnie nie trafiony. Bycie chrzestnym czy wujkiem zobowiązuje dzisiaj również do znania wszystkich najpopularniejszych przebojów kinowych dla dzieci, ponieważ to najczęściej właśnie o nich i o gadżetach z nimi związanych można usłyszeć od dziecka.

Czy tradycyjne zabawki są jeszcze w modzie?

Sporo będzie w tej kwestii zależało od samych rodziców dziecka oraz od tego, czego uczą swoich dzieci od małego. Jeśli wiemy i mamy pewność, że rodzice rozwijają dziecko również za pomocą innych rzeczy, niż telewizja i bajki, to powinniśmy mieć spokojne sumienie, kupując mu drewniane klocki, lalkę, misia, puzzle (jeśli nie jest na tyle małe, żeby połknąć elementy układanki), proste gry planszowe czy kolorowanki.

Nasze dziecko jest fanem bajek

Jeśli trafimy na dziecko, które w kółko z uporem maniaka ogląda wciąż te same bajki, znając je niemal na pamięć, tradycyjne zabawki będą przezeń na pewno odrzucone. W takich sytuacjach dobrze jest postawić na rozwiązania praktyczne, na przykład związana z bajką Kraina Lodu odzież będzie rozwiązaniem w sam raz – dziecko będzie szczęśliwe z posiadania świetnego gadżetu, rodzice zadowoleni, że dziecko będzie miało jeszcze jedno ubranko, z których i tak szybko wyrasta.

2 komentarze to “Jakie prezenty sprawdzają się najlepiej w przypadku naszych dzieci?”

  1. Adam pisze:

    W sumie z tymi ubraniami to wcale nie taki głupi pomysł.

  2. Monika pisze:

    Mój synek uwielbia właśnie tę jedną bajkę.